برترین‌های جشنواره هفته قرآن و عترت هرمزگان تجلیل شدند

طی آئینی با حضور نماینده معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسؤولان استانی از برترین‌های جشنواره هفته قرآن و عترت هرمزگان تجلیل شد.

به گزارش دبیرخانه جشنواره قرآن و عترت هرمزگان، جشنواره هفته قرآن و عترت استان هرمزگان از 12 الی 17 اسفندماه سال‌جاری در بخش‌های مختلف هنری و با هدف شناسایی و معرفی قرآن و عترت در قالب هنر در استان برگزار شد.
در بخش جشنواره خوشنویسی و در رشته نستعلیق؛ امیرحسین میرحسینی، اکبر حسن‌زاده و سعید راستی به ترتیب رتبه نخست تا سوم را کسب کردند.
در بخش شکسته نستعلیق؛ موسی دهقانی، فرخنده محمدی و مصطفی افتخارنیا مقام اول تا سوم را از آن خود کردند.
حامد خاکی، علی مریدی‌زاده و ابوذر ذاکری نیز در بخش نسخ عناوین اول تا سوم را کسب و مورد تقدیر قرار گرفتند.
در بخش نقاشی خط، حسن کریمی رتبه نخست، مصطفی سفیدآبی و مرتضی تازی پور (مشترک رتبه دوم) و فریده جهانگیری نیز رتبه سوم را کسب کردند.
همچنین در بخش کارگردانی مهدی میرزایی فیلم حصیل، خوبیار سالاری چشمهایم برای تو و فیلم راهنما به کارگردانی حجت دهقان حایز رتبه اول تا سوم شدند.
سپس در بخش فیلمنامه نیز "روز محاصبه" از شهاب آبروشن، "فراموشی" به قلم ایمان رضایی و "عروسک‌ها باید بخندند" از احمد مریدی‌زاده نیز مقام نخست تا سوم را کسب کردند.
در بخش داستان کودکان نیز به ترتیب از اشکانی، فاطمه جمالی‌نژاد، محمدحسن حسن‌زاده و الهام خوارزمی به عنوان برترین‌های اول تا چهارم تقدیر شد.
در ادامه این آیین از حمیده کریمی، سید ابراهیم حسینی، یعقوب سهوزاده، محمود نارویی و ابراهیم آرمات در بخش شعر تقدیر شد.
سپس از سعیده سلمانی، مهشید صابری، ساره رضایی در بخش داستان به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم تجلیل شد.
در بخش نقاشی نیز مریم صداقت، محبوبه خوانچه‌زر، نوره خشنو و آیدا عباس‌نژاد به ترتیب عناوین نخست تا چهارم را کسب و مورد تقدیر قرار گرفتند.
مازیار حیدری‌پور، محسن عباسی و مسلم صوغانی نیز از برگزیدگان بخش عکاسی بودند که تجلیل شدند.
در بخش پوستر این جشنواره نیز از مهران پندار، زهرا انصاری و یونس دهقانی به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم قدردانی شد.
در بخش تک‌خوان سرود نیز سرودکانون سقای حسین(ع) و گروه سرودآوای مسجد از روستای حکمی مقام نخست، گروه سرود کانون امام منتظر(عج) روستای کردر رضوی میناب رتبه دوم، گروه سرود کانون جوادائمه(ع) محله نظر آباد بندرعباس رتبه سوم،گروه سرود کانون منتظران مسجد صاحب الزمان(عج) شهرک توحید رتبه چهارم، امین نعیمی مربی گروه سرود کانون سقای حسین(ع) روستای حکمی و مهدیار البرز از گروه سرود انصارالحجه دهستان شمیل به عنوان تک خوان برتر معرفی و تجلیل شدند.
همچنین در بخش صنایع‌دستی نیز شمسی سلجوقی در رشته صنعت تلفیقی از چوب و سرامیک، زهرا مرادی صنعت معرق ساقه گندم، داور صنعت گلیم فرش؛ آمنه رحیم و صدیقه اباذری، فرح اندام،صنایع دستی صدف، علی آران، صنایع دستی صدف، وحید جوذری،صنعت معرق و منبت، سعید حقیقی، صنعت معرق و منبت(فاتح و اخلاص)، عبدااله فضیله پور، صنعت معرق و منبت (صلوات امام هشتم(ع)، سید میثم طباطبایی، صنعت معرق و منبت(آیه شریفه قل هو الله احد) تقدیر شدند.