تمسک به قرآن و عترت تنها راه اصلاح ناهنجاری‌های اجتماعی است

نماینده معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تنها راه اصلاح ناهنجاری‌های اجتماعی تمسک به قرآن و عترت است.

به گزارش دبیر خانه جشنواره قرآن و عترت هرمزگان، حجت‌الاسلام حسین پیرعلی امروز در آیین اختتامیه هفته قرآن و عترت استان هرمزگان با اشاره به ماموریت‌های معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد اسلامی اظهار داشت: در این معاونت که تازه تاسیس بوده و حدود سه الی چهار سال از زمان تاسیس آن می‌گذرد همکاران ارزشی برنامه‌های متنوعی را تدوین کرده‌اند.

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متهم است به این که فقط کنسرت برگزار می‌کند درحالی که این چنین نیست، این وزارت در چارچوب قانون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، وظایف تعریف شده‌ای دارد و هرکس در بخش‌های مختلف این وزارتخانه قرار گیرد باید به تمامی وظایف قانونی خود عمل کند.

نماینده معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب، بزرگان و دیگر افرادی که اشراف کامل به تمامی حوزه‌های کشور دارند و همه نیازهای کشور را رصد کرده و مطلع هستند، بر اساس نیازهای سنجیده شده برنامه‌ریزی می‌کنند.

پیرعلی اضافه کرد: در معاونت قرآن و عترت در اداره کل تبلیغ و ترویج، چندین برنامه تدوین شده که هفته‌های قرآنی یکی از این برنامه‌هاست که در طول سال به همه استان‌ها اختصاص داده نمی‌شود و بر اساس بودجه به حدود 12 استان در سال جاری میزبان این برنامه بودند، همچنین چندین استان نیز میزبان جشنواره آیات و جشن‌های رمضان هستند.

وی گفت: برنامه هفته قرآن و عترت، امسال به استان هرمزگان اختصاص یافت در صورت عدم استقبال از این برنامه، از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد کنسل خواهد شد، بر این اساس دستگاه‌هایی که نشانه و لگوی آنان در بنر برنامه‌های هفته قرآن و عترت حک شده است، باید مشارکت می‌کردند اما اقدامی نکردند، ممکن است در ارزیابی‌هایی که از این جشنواره به عمل می‌آید در سال‌های بعد، این برنامه به استان هرمزگان اختصاص داده نشود.

نماینده معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارتخانه هزینه‌ای را برای اجرای برنامه‌های هفته قرآن و عترت در نظر می‌گیرد و پرداخت می‌کند بنابراین باید بودجه‌های استانی نیز در کنار این هزینه قرار گیرد تا برنامه‌ها به نحو احسن برگزار شود، در صورت عدم حمایت استانی از این برنامه‌ها تلقی خواهد شد که استان به دنبال برنامه‌های قرآن و عترت نیست.

پیرعلی با بیان اینکه در این معاونت به دنبال ریل گذاری هستیم افزود: هر کس باید در حد توان خود در حوزه‌های مختلف به شناسایی قرآن و عترت تلاش کند.

وی با تاکید بر اینکه شاید مسوولان استان اهمیت موضوع را متوجه نشده‌اند، گفت: معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری هفته قرآن و عترت در استان‌ها تنها به دنبال یک هدف است که فوق‌العاده مهم بوده و آن معرفی قرآن و عترت است.

نماینده معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: اگر هر کس از هر موضوع ناهنجار اجتماعی گله دارد بداند که گله به تنهایی فایده ندارد باید کمر همت را محکم بست و با تمسک به قرآن و عترت، کارها را اصلاح کرد و هیچ راهی جزاین نداریم.