عترت قرآن ناطق است/زبان هنر کاربردی‌ترین زبان‌ها برای نسل جوان است

مشاور استاندار هرمزگان در امر نماز با بیان اینکه عترت قرآن ناطق است گفت: زبان هنر کاربردی‌ترین زبان‌ها برای نسل جوان است.

به گزارش دبیر خانه جشنواره قرآن و عترت هرمزگان،حجت الاسلام محمدحسن فروزان‌نژاد، امروز در آیین اختتامیه هفته قرآن و عترت استان هرمزگان اظهارداشت: هفته قرآن وعترت به خوبی توانست تمامی موضوعات قرآنی را با استفاده از هنر در خود جای دهد.
وی افزود: امروزه زبان هنر از کاربردی‌ترین زبان‌ها برای نسل جوان است و هفته قرآن و عترت استان هرمزگان به خوبی از این ابزار در راستای شناساندن و معرفی قرآن و عترت بهره برده است.
مشاور استاندار هرمزگان در امر نماز با تاکید بر ترویج فرهنگ فاطمی در جامعه کنونی تصریح کرد: فرزندان باید قدردان زحمات و تلاش مادران خود باشند و مادران نیز فرهنگ فاطمی را برای تربیت فرزندان خود بکار گیرند.
فروزان‌نژاد ابراز داشت: متاسفانه امروزه تمام دنیا با استفاده از ابزار مختلف به مقابله با فرهنگ فاطمی برخاسته‌اند، اگر با ما هم مخالفت می‌شود به این دلیل است که پیروان فاطمه زهرا(س) هستیم.
وی ادامه داد: باید این مناسبت‌ها را ارج نهیم و علاوه بر آن به جشنواره‌های مهم قرآنی که فرصتی برای ارائه الگوهای دینی و انسان‌ساز و حافظ جامعه در برابر ناهنجاری‌هاست اهتمام ویژه بورزیم.
مشاور استاندار هرمزگان در امر نماز بیان داشت: موضوع اصلی برنامه، هفته قرآن و عترت است اما به موضوع مهم نماز نیز اشاره شده است، باید در اقامه نماز اول وقت کوشا باشیم و برای رسیدن به زندگی همراه با سعادت باید قرآن را در آغوش بگیریم.
فروزان نژاد تاکیدکرد: برای اصلاح جامعه کنونی از ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی باید به قرآن تمسک بجوییم و نماز اول وقت را اقامه کنیم.
مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان بیان کرد: قرآن و عترت باهم هستند و جدایی‌ناپذیرند، قرآن و عترت به تنهایی قادر به اداره جامعه نیستند و باید هر دو در کنار یکدیگر قرار گیرند تا جامعه و افراد آن را از انواع آسیب‌ها و معضلات مصون نگه دارند.
وی با بیان اینکه عترت قرآن ناطق است، افزود: آنکه قرآن و اهداف این کتاب آسمانی را آنگونه که خداوند و رسولش(ص) فرموده‌اند در جامعه بیان کنند اهل بیت عصمت و طهارت(ع) هستند.
فروزان نژاد با اشاره به فلسفه نامگذاری هفته قرآن و عترت تصریح کرد: این نامگذاری برای همگان درس و الهام از رهنمودهای پیامبر بزرگ اسلام(ص)است.