معرفی دین با ابزار هنر اقدامی که باید تداوم داشته باشد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، تلفیق مفاهیم و مبانی قرآنی با هنر راکاری خلاقانه دانست و تاکیدکرد: معرفی دین با استفاده از هنر اقدامی است که باید تداوم داشته باشد.


به گزارش دبیر خانه جشنواره قرآن و عترت هرمزگان، علیرضا درویش‌نژاد عصرامروز در آیین اختتامیه جشنواره سرود هفته قرآن و عترت استان هرمزگان "آوای مسجد" در حسینیه عاشقان ثارالله بندرعباس اظهارداشت: تلفیق مفاهیم و مبانی قرآنی با هنر، کاری خلاقانه و هنرمندانه است.
وی افزود: اینکه بتوانیم تمام زیبایی‌های قرآن که بالاترین زیبایی در حوزه بشریت و کائنات است را از طریق هنر معرفی کنیم حرکتی هنری است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، همه اندیشه‌ها باید در قالب هنر بگنجد درغیر این صورت ماندنی نیست.
درویش‌نژاد بیان کرد: قریب به یک هزار نفر در رشته‌های مختلف قرآنی در این مسابقه حضور جدی پیدا کرده‌اند که قابل تقدیر است.
وی تاکیدکرد: آنچه برای ما به عنوان مبدأ می‌بایست مطرح باشد توجه به مبانی قرآنی و انقلاب است که باید با زیبایی ترویج داده شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان افزود: اگر دفاع مقدس از ماندگارترین حوادث تاریخ بشردر دنیا ماند به دلیل انگیزه‌های بالای انسانی و زیبایی‌های هنری و ملکوتی و آسمانی برگرفته از قرآن و مبانی دینی بود.
درویش‌نژاد تاکیدکرد: برای ماندگاری دین باید زیبایی آن را معرفی کنیم، امید است در سال‌های آتی بتوانیم این نگاه را بسط و گسترش دهیم.

لازم به ذکر است مراسم اختتامیه جشنواره قرآن و عترت روز پنجشنبه مورخ۹۶/۱۲/۱۷ راس ساعت ۸:۳۰ در فرهنگسرای طوبی برگزار می گردد.