جشنواره های قرآنی در هدایت فرد و جامعه نقش بسزایی دارند

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: برگزاری جشنواره های قرآنی در هدایت و سازندگی فرد و جامعه نقش بسزایی دارند از اینرو می طلبد گام های اثربخش در تعمیق، توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه برداشته شود.

 

به گزارش دبیر خانه جشنواره قرآن و عترت هرمزگان، حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد اظهارداشت: هيچ کس غير از اوصياء نمى تواند قرآن را جمع کند، کلمات قرآن ذى وجوه است ، البته نه به اين معنى که هر کس يک معنا از آن را بفهمد، کلمات قرآن معانى مختلفى دارد که با هم هماهنگ است و در طول هم است و فقط امام حقيقت آن را مى فهمد .

وی با تاکید بر حفظ فرهنگ قرآن افزود: از آنجايى که قرآن سنت را تائيد کرده نمى توانند با هم تعارضى داشته باشند و هر دو براى ما حجت هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: واژه های عترت و اهل بیت(ع) از واژگان مشترک اند. بنابراین برای تعیین مصداق آنها باید به دنبال قرینه رفت. در کتاب و سنت قرائن متعددی یافت می شوند که مراد از آل یا اهل البیت، آل محمد(ص) می باشند و کتاب و سنت این واژه را در مورد افراد خاص به کار برده است.

انصاری راد گفت: در قرآن مجید دو آیه وجود دارد که یکی درباره خاندان حضرت ابراهیم(علیه السلام) و دیگری درباره خاندان حضرت محمد(صلی الله علیه و آله) می باشد.

وی تاکیدکرد: برگزاری جشنواره های قرآنی در هدایت و سازندگی فرد و جامعه نقش بسزایی دارند از اینرو می طلبد گام های اثر بخش در تعمیق، توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه برداشته شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان اظهارداشت: دشمن برای بی هویت کردن جوانان و ترویج بی بند و باری در جامعه از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد براین اساس تقویت باورها و اعتقادات دینی مردم به ویژه نسل جوان جامعه آنان را از تهدیدها و آسیب های اجتماعی موجود مصون می سازد.

انصاری راد بیان داشت: دینداری باعث کاهش آسیب ها می شود و تقویت ارزش های دینی در خانواده ها و تعلیم این ارزش ها از سوی والدین به فرزندان می تواند یکی از عوامل کنترل و پیشگیری از آسیب ها باشد.