جایگاه هنر در معرفی آموزه‌های قرآنی در جامعه

مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان و مشاور استاندار هرمزگان در امر نماز به تبیین جایگاه هنر در معرفی آموزه‌های قرآنی در جامعه پرداخت.

به گزارش دبیر خانه جشنواره قرآن و عترت هرمزگان، حجت‌الاسلام محمدحسن فروزان‌نژاد به نقش و جایگاه هنر در تبیین آموزه‌های قرآنی در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: باید از ظرفیت هنر در قالب‌های گوناگون در راستای جذب جوانان و نوجوانان به سمت و سوی آموزه‌های قرآنی استفاده کرد.

وی در ادامه افزود: باید مقدمات این مهم به هر روش ممکن فراهم شود و جوانان و نوجوانان را با روش‌های مختلف با آموزه ها و مفاهیم قرآن کریم آشنا ساخت.

مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان همچنین تصریح کرد: قشر جوان و نوجوان جامعه پس از آشنایی با مفاهیم بلند قرآن کریم، قادر خواهند بود از این رهگذر، راه سعادت واقعی و صحیح زیستن را از کتاب انسان‌ساز قرآن کریم بیاموزند.

فروزان‌نژاد بیان کرد: شهید مطهری با راه‌اندازی حسینیه ارشاد، اقدام به جذب جوانان به سمت حسینیه کرد و تلاش و نتیجه زحمات وی در آن زمان زبانزد خاص و عام بود.

وی در ادامه تاکید کرد: باید نظیر چنین اقداماتی در جامعه کنونی صورت گیرد و  در مساجد و دانشگاه‌ها نسبت به بهره‌گیری از آموزه‌های قرآنی جذابیت ایجاد شود.