دوری از قرآن عامل مهم آسیب‌های اجتماعی

رئیس عقیدتی سیاسی مرزبانی هرمزگان، دوری از قرآن را عامل مهم بروز آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه عنوان کرد و گفت: جشنواره‌های قرآنی خانواده‌ها و نسل جوان را با قرآن و عترت آشنا کنند.به گزارش دبیر خانه جشنواره قرآن و عترت هرمزگان،حجت‌الاسلام عیسی خانه‌گیر با تاکید بر اینکه قرآن به عنوان کتابی آسمانی برای همه انسان‌ها باید زبان فطرت داشته باشد، اظهار داشت: انس بیشتر با قرآن سبب ارتقای جایگاه معنوی انسان شده و وی را در یافتن راه سعادت یاری می‌رساند.

وی با تاکید بر اینکه مطالعه قرآن بر همه انسان‌ها امری لازم و ضروری است، افزود: تربیت و اخلاق قرآنى مهمترین موضوع است که در این کتاب انسان‌ساز بیان شده و می‌بایست مورد توجه همگان قرار گیرد.

رئیس عقیدتی سیاسی مرزبانی هرمزگان از قرآن و عترت به عنوان دو بال انسان برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی و همچنین کمال و سعادت نام برد و تصریح کرد: پیامبر(ص) از قرآن و اهل بیت(ع) به عنوان دو امانت گرانبها یاد کرد که در میان انسان‌ها به یادگار گذاشته که باید از این دو امانت به خوبی پیروی و اطاعت کنیم تا راه سعادت حقیقی را بیابیم.

خانه‌گیر بیان داشت: متاسفانه امروزه برخی افراد آن‌گونه که باید با قرآن و مفاهیم این کتاب آسمانی آشنا نیستند و فاصله گرفته‌اند، این دوری از قرآن سبب بروز مشکلات و معضلاتی در سطح جامعه شده است.

وی تاکید کرد: هفته قرآن و عترت در توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی و آشنایی نسل جوان با مفاهیم قرآن و همچنین مأنوس شدن خانواده‌ها با قرآن و عترت نقش حائز اهمیت و بسزایی دارد.