جشنواره‌های قرآنی مفاهیم و آموزه‌های دینی را برای نسل جوان تبیین کند

رئیس بسیج طلاب هرمزگان با اشاره به نقش بسزای برگزاری جشنواره‌های قرآنی در شناساندن قرآن و تبیین مفاهیم آن به نسل جوان گفت: جوانان و نوجوانان باید با آغوش باز به استقبال برنامه‌های هفته قرآن و عترت بروند.


به گزارش دبیر خانه جشنواره قرآن و عترت هرمزگان، حجت‌الاسلام محمد برزگرپور با تاکید بر پرهیز از نگاه سطحی و گذرا به کتاب قرآن و آموزه‌های آن اظهار داشت: برای پیشبرد اهداف و تسهیل در امور مختلف زندگی باید روزانه آیاتی از کلام نور را با دقت تلاوت و در مفاهیم آن تدبر کرد.

وی افزود: کتاب قرآن دریای از علم، معرفت و اخلاق است و انسان با ورود به این دریای بیکران می‌تواند در راستای کمال و سعادت معنوی خود به توفیقات خوبی دست یابد.

رئیس بسیج طلاب هرمزگان با اشاره به آغاز هفته قرآن و عترت و اجرای برنامه‌های متنوع و جذاب قرآنی در این ایام تصریح کرد: جوانان و نوجوانان باید از برنامه‌های قرآنی استقبال ویژه کنند و به فرموده مقام معظم رهبری، توجه ویژه به کتاب قرآن و مفاهیم آن داشته باشند.

برزگرپور اضافه کرد: برگزاری جشنواره‌های قرآنی نقش بسزایی در شناساندن قرآن و تبیین مفاهیم آن به نسل جوان دارد، بر این اساس جوانان و نوجوانان هرمزگانی با آغوش باز به استقبال برنامه‌های هفته قرآن و عترت استان بروند.

وی با اشاره به آگاهی جوانان از آثار و برکات تلاوت قرآن کریم ابراز داشت: خواندن آیاتی از کلام‌الله نور و پیروی از آموزه‌های این کتاب سرنوشت‌ساز همه انسان‌ها را به سوی آرمان‌های الهی هدایت می‌کند.

رئیس بسیج طلاب هرمزگان با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره‌های قرآنی در بین نسل جوان گفت: این جشنواره‌ها باید با اهدافی همچون کشف استعدادهای قرآنی و تجلیل و تکریم از نخبگان قرآنی برگزار شود.

برزگرپور در پایان، ایجاد انگیزه و رغبت در بین جوانان و نوجوانان برای شناخت و پیروی از آموزه‌های قرآنی و همچنین جهت‌دهی به فعالیت‌های قرآنی و دینی را از دیگر اهداف اجرای برنامه‌های قرآنی در هفته قرآن و عترت نام برد و تاکید کرد: دستیابی به این اهداف باید خروجی برنامه‌ها و جشنواره‌های قرآنی در این ایام باشد.