جشنواره‌های قرآنی، نسل جوان را با فرهنگ و مفاهیم قرآنی آشنا کند

 رئیس عقیدتی سیاسی مرزبانی هرمزگان گفت: برنامه‌های هفته قرآن و عترت و برگزاری جشنواره‌های قرآنی نسل جوان و خانواده‌ها را با فرهنگ قرآنی و مفاهیم این کتاب آسمانی و انسان ساز آشنا کند.

به گزارش دبیر خانه جشنواره قرآن و عترت هرمزگان، حجت‌الاسلام عیسی خانه‌گیر گفت: متاسفانه نسل جوان با جملات قصار اما پرمغز قرآنی آشنایی ندارند بر این اساس مسؤولیت دستگاه‌های فرهنگی بسیار خطیر و مهم است.

وی با تاکید بر اینکه باید جامعه را با مفاهیم قرآنی آشنا کرد، بیان‌ داشت: این امر مهم با توجه به عدم برخورداری جامعه کنونی از صبر و تحمل بالا بیشتر حائز‌اهمیت است، براین اساس می‌توان با بیان جملات بسیار کوتاه از قرآن درخصوص استقامت به ارتقای صبر و تحمل مردم در برابر مشکلات کمک کرد.

رئیس عقیدتی سیاسی مرزبانی هرمزگان تاکید کرد: برنامه‌های هفته قرآن و عترت و برگزاری جشنواره‌های قرآنی باید دارای خروجی مناسب و مثمرثمر باشند و نسل جوان و خانواده‌ها را با فرهنگ قرآنی و مفاهیم این کتاب آسمانی و انسان ساز آشنا کند.

وی افزود: در صورت تحقق این مهم بسیاری از گره‌ها و دغدغه‌های فکری که در بین نسل جوان وجود دارد از بین خواهد رفت، در حال حاضر اکثر جوانان به دلیل دوری از قرآن و عدم آشنایی با مسائل و مفاهیم قرآنی با چالش‌های اجتماعی و روانی روبه‌رو هستند.