پیش بینی ۹ جشنواره در قالب هفته قرآن و عترت در هرمزگان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان: برنامه های هفته قرآن و عترت در این استان را تشریح و گفت: برنامه های این هفته در قالب ۹ جشنواره در شهرستان های مختلف هرمزگان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ،علیرضا درویش نژاد در گفتگو با خبرنگاراناظهار کرد: برنامه های هفته قرآن و عترت در راستای سیاست ها و منشور توسعه فرهنگ قرآنی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش بینی شده است.

وی، شناسایی استعدادها و توانمندی های فرهنگی هنری بر مبنای موضوعات قرآن و عترت، تشویق هنرمندان به تولید آثار فاخر در حوزه قرآن و عترت، فراهم نمودن زمینه برای معرفی این استعدادها، تجلیل از فعالان قرآنی حوزه فرهنگ و هنر و ایجاد نشاط معنوی در جامعه را از اهداف این برنامه برشمرد.

مدیرکل  فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان زمان اجرای برنامه را از دهه فجر تا 19 اسفند اعلام کرد و افزود: برنامه های هفته قرآن و عترت در قالب جشنواره مسابقات قرآنی به میزبانی شهرستان سیریک، جشنواره شعر و داستان در شهرستان رودان و جشنواره فیلم و فیلم نامه نویسی با محوریت شهرستان جاسک برگزار می شود.

وی، برگزاری جشنواره آواها و نغمه های آیینی(تواشیح، ابتهال و سرود) و جشنواره های هنرهای نمایشی(صحنه ای، میدانی و عروسکی) در شهرستان میناب، جشنواره هنرهای تجسمی(خوشنویسی و نقاشی خط) در شهرستان حاجی آباد و (نقاشی، پوستر و عکس) در بندرلنگه را از دیگر برنامه های هفته قرآن و عترت برشمرد.

درویش نژاد اضافه کرد: جشنواره پژوهشی شامل مقالات و پایان نامه های دانشجویی و همچنین جشنواره صنایع دستی شامل آثار چوبی، صدفی، نقش برجسته و حصربافی در بندرعباس برگزار خواهد شد.

وی تجلیل از رسانه های فعال در حوزه قرآن و عترت را یکی دیگر از برنامه های هفته قرآن و عترت در استان هرمزگان ذکر کرد.